Blog

Römork Yedek Parçaları Nasıl Temin Edilir ve Kullanılır

Römork Yedek Parçaları Nasıl Temin Edilir ve Kullanılır

Yük taşımacılığında en çok kullanılan araçlardan biri olan römorklar çeşitli amaçlarla kullanılır. Türüne göre de her bir römork çeşidinin yük taşıma kapasitesi farklıdır. Bu yüzden çok sayıda römork türü ve buna bağlı olarak farklı farklı türlerde ve boyutlarda ekipmanlar bulunur. Römork yedek parçaları temin ederken en kaliteli ve sağlam ürünleri bulabilmek önemlidir. Köklü bir geçmişi ve geniş bir ağı bulunan Nitroper güvencesiyle Nitro Satış sitesi üzerinden römorklarınız için en kaliteli yedek parçaları kolaylıkla bulabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Römorkunuz için yedek parça alacağınız zaman dikkatli olmalısınız. Çünkü birbirinin aynısı gibi görünen birçok yedek parçanın farklı boyutları ve türleri olabiliyor. Örneğin römorklar için gerekli bir edevat olan römork liftinin 63 cm, 73 cm ve 80 cm’lik farklı ölçülerinin yanı sıra 5 ton ve 10 tonluk seçenekleri de bulunuyor.

En gerekli parçalardan biri olan taksi için römork poryalarını, eski tip bilya ve yeni tip bilyalı seçenekleriyle bulabilirsiniz. Ayrıca römorkunuzun tipine göre 10/12 montajlı ve 6 bijonlu porya, 7/9 montajlı ve 5 bijonlu porya, 8/10 montajlı ve 6 bijonlu porya, 9/11 montajlı ve 6 bijonlu porya gibi farklı porya tipleri bulunur. Porya, tekerleğin dönme işlevini yerine getirmesine yarar. Taşıyıcı görev gören porya, tekerleğin üzerinde fren diski ve aks başının bağlandığı bir parçadır. Römorkun yürüyen aksamı da denilebilir.

Römorkun yürür aksam parçalarından biri de makastır. Özellikle bozuk veya yamalı yollarda sürüş güvenliği ve yol tutuşu zora girer. Buna bağlı olarak da darbeler, sallanma ve titreme gibi aksaklıklar meydana gelir. Makas, tam olarak bu sorunları en düşük seviyeye indirir ve sürüş güvenliğini artırır. Makas için bağlantı kulağını da içeren makas montaj takımı ile makasın, römorkun şasesine kaynaklı bağlantı yapılır. Makaslar da diğer römork bileşenleri gibi farklı tiplerde ve boyutlarda olur. Katları, uzunlukları vs. değişir.

Bağlantı parçalarının en önemlilerinden biri olan kaplin, römorku aracın arkasına bağlayıp hareket ettirmeye yarar. Kaplin, araç çeki topuzuna iyice oturtulmalıdır.

Yine farklı tipleri bulunan römork topuzu, aracı ve römorku birbirine bağlayan en önemli parçadır.

Yük bağlama halatı ve menteşe de diğer römork bağlantı parçaları arasında sayılır.

Bir cevap yazın